ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Rüzgar canlı mıdır cansız mıdır?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "ondördüncü" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: hilal bülbül

Peygamberimizin Özellikleri nelerdir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "onuncu" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Rabia isminin anlamı nedir ? ve hangi dilde?
 
Râbia kelimesinin anlamı, daha önce sorulmuş ve sitemizin anasayfasında. Sorular ve cevaplar bölümünün beşinci ve yedinci sayfasında ayrı, ayrı olarak cevaplanmış olduğu bilgilerinize saygı ile sunar, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: osman sahin

Teşekkür ederim hocam sağolun Allah razı olsun kendinize iyi bakın. Emine ne anlama gelir hocam?
 
Sayın Osman Şahin : İlkönce şahsıma göndermiş lütfunda bulunduğunuz nazik sözleriniz için teşekkür etmekle beraber, değerli, Emine kelimesinin anlamı sorunuza cevap : ( امينا ) ( آمنة )Emine ve Âmineh kelimeleri Arapça bir kelime olduğu aynı zamanda güzel, saygı, nazik, hürmet edilen ve çok kullanılan bir hanımın ismidir. Anlamı ise : İnanan, güvenen, korkulmayacak, sağlam, kendisine inanılabilir, emanetçi gibi bir anlam taşır. Bazı yerlerde ( Emin eller ) sözcükler de kullanılır . Aynı zamanda Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) muhterem annelerinin kutsal ismi de ( آمنة بنت وهب) saygın Vehb’in kızı emine idi . Bilgilerinize sunulur. Ayrıca sitemizle ilgilendiğinizi ve araştırıcı olmanızı takdirle karşılıyorum. Yine vaktiniz müsait ise, sitemizin soru ve cevaplar bölümü ile soruların cevapları inceleme lütfunda bulunursanız. Fikrinize başka önemli ve yaralı sorular doğa bilir, her zaman ve her türlü maddi, manevi ve ruhâni olmak üzere istediğiniz soruyu sorabileceğinizi saygılarımla ifade etmek isterim .

Sibel isminin anlamı nedir?
 
Buğday başağı. 2. Henüz yere düşmemiş yağmur damlası. 3. Bir görüşe göre Anadolu mitolojisinde bereket ve doğurganlık tanrıçası Kibele’nin adından geldiği ileri sürülmektedir. Aynı zamanda mıntıkamızda, sevilen ve çok kullanılan bir hanımın ismi olduğu bilgilerinize sunulur . Ayrıca sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: ramazandemir

hz. muhammede gelen vahinin okuma anlamı nedir
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "otuzdokuzuncu" sayfasında cevaplandırılmıştır.

kayıtsız kelimesinin anlamı nedir?
 
Kayıtsız Kelimesinin anlamı değerli sorunuz daha önce sorulmuş olup, sitemizin sekizinci sayfasında cevaplanmıştır. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder sorularınızın devamını beklerim.

son peygamber ne anlama geliyor
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "otuzdokuzuncu" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: karanfil coskun

Muhammed'in kelime anlamı nedir?
 
Sayın Karanfil Coşkun: Muhammed kelimesinin anlamı, yüce Allah'ın azametine, çok defalar Hamd ve sena anlamı taşıdığı gibi, Yüce Allah'ın 99 kutsal isimlerinin birincisi Allah الله kutsal isminin dört harfini eşitleyen Arapça yazısıyla محمد Muhammed adı dört harfli olduğu, kutsal ve çok kullanılan bir isimdir. Aynı zamanda ebced değeri 92 dir. Bu kutsal bir sayı olarak peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in kutsal adı olarak bilgilerinize sunulur. Ayrıntılı bilgi için "çalışmalarım" bölümündeki "Hz. Muhammed" belgesine bakınız. Sitemizle ilgilenmenizi ve araştırmacı olmanızı takdirle karşılıyorum ve her türlü anlamlı sorularınızın devamını beklerim.

Soran: fuat durmuş

Fuat ismi ne anlama gelir?
 
Fuat kelimesinin Türkçede bir anlamı yoktur. Çünkü bu Arapça bir kelimedir, aslı Fuat değil de فؤآد Fuâd olması gerekirdi. Fuâd güzel ve çok kullanılan bir isimdir. Ebced değeri 92 dir. Hz. Muhammed (s.a.v.) kutsal ismini de ebced değeri 92 dir. Fuâd kelimesinin Anlamı ise : Yürek, kalp, dil, gönül. Anlık* Cazıb-ul- fuâd sevimli yüreği cazip kendine çeken* Mesrûr-ul- fuâd gönlü sevinç içinde* mecrûh-ul-fuâd yüreği yaralı kırık* ruşen-fuâd aydın yürekli gibi Arapça cümlelerinde kullanılan güzel bir isim olduğu bilgilerinize sunulur. Sitemizle ilgilemenizden dolayı teşekkür eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim.

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım