ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Hz.Muhammed'in peygamberlik dönemi ?
 
Sitenizin Sorular ve cevaplar bölümünün birkaç sayfasında cevaplanmış olduğu bilgilerinize sunmakla beraber, daha değişik sorularınızın devam etme lütfuda bulunmanızı saygılarımla belirtmek isterim .

Hüseyin isminin ne anlama geldiğini ögrenmek istiyorum.
 
Değerli sorunuz daha önce sorulmuş olup, ayrıntılı cevabı, "çalışmalarım" bölümündeki "Soruların cevapları" belgesinin dördüncü sayfasındadır. Bilgilerinize sunmakla beraber, güzel sorularınızın devamını beklerim .

Kuranı Kerimden hz bab ı yada hz bahaullahı müjdeleyen yada zuhurlarını ispat eden ayet varmı örnek gösterebilirmisiniz
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin otuzdördüncü sayfasında cevaplandırılmıştır.

İsmail kelimesinin anlamı ne nedir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin otuzdördüncü sayfasında cevaplandırılmıştır.

Kıyametin kopmasının nedeni nedir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin otuzbeşinci sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: Rabia Tayan

Rabia adı ne anlama geliyor?
 
Sayın Rabia Tayan : Rabiâ kelimesinin anlamı, Arapça dilinde dördüncüdür. Aynı zamanda insanlar arasında, epey kullanılan güzel bir isimdir. Başka bir anlamının varlığını hatırlamıyorum ancak Osmanlıca sözlüğünde : (Tazminattan sonra) sivil rütbelerden yüksekten aşağı dördüncü, aşağıdan yukarıya ikinci rütbe der. Saygılarımla ifade etmek isterim. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, sorularınızın devamını beklerim .

Ali adı ne anlama geliyor?
 
Ali adı kutsal bir isimdir. Arapçada anlamı: Yüksekten gelme , arapça yazısı ise علي 3 harfli ve 2 noktadan ibaret olduğu ebced değeri de 110 dur . Diğer sorunuz, sevgilim bana aşık mı ? şirin ve hoş sorunuza gelince , Bekarsan, Nazik bir şekilde ona soracaksın kabullenirse sorun kalmaz reddederse, ya vazgeçmek veya sabır ve tahammül etmekten başka çare yoktur. Evli isen, tek çare evlilikte kanaat etmek ve sevgiden vazgeçmektir, Başka yol yoktur. Saygılarımla ifade eder, sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür etmekle beraber sorularınızın devamını beklerim .

Teşekkür etme ifadeleri nelerdir?
 
Teşekkür etme ifadeleri , şükranlarını belirtmek, iyi davranışlara minnettarlık göstermek . iyiliğe karşı minnetini söylemek lütufla karşılamak, sevgiye karşı rıza göstermek, tebessümle karşılamak, talim ve terbiyeye karşı güler yüzle Tatlı sözle İfade etmek gibi hoş hareketlere teşekkür cümlelerinde kullanılan nazik sözler gibi anlam taşır. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim.

Soran: sema zeybek

Nevres kelimesinin anlamı nedir?
 
Nevres kelimesi Farsça bir kelimedir. Yeni biten, yeni yetişen bir anlam taşıdığı bilgilerinize sunulur . Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: Muhammed KÖLE

MUHAMMED kelimesinin kelime anlamı nedir?
 
Muhammed kelimesinin anlamı, birçok defa yüce Allah’a hamd ve sena olunmuş anlamı taşıdığı gibi, peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) kutsal ismidir . Aynı zamanda, Hz. Muhammed-in kutsal döneminde, onun kurallarını, prensiplerini ve Kur’ân-ı kerimin yorumcuları, 12 İmamların 5 inci İmam ( Muhammed Elbâkır ), 8 inci İmam (Muhammed Elcevvâd) ve son 12 nci İmam (Muhammed Elhücceh) olmak üzere, Hz. Muhammed-in kutsal devresinde, bu en kutsal isim 4 defa tekrarlanmış olduğu görülür . Hz. Muhammed-in kutsal isminde hayret verici hesaplar var olduğu sitemizin anasayfasında, “çalışmalarım” bölümündeki Hz. Muhammed belgesi içinde mevcuttur. İnceleme lütfunda bulunursanız müthiş hesaplarla karşılaşacağınız bilgilerinize sunulur. Ayrıca sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür etmekle beraber anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım