ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Soran: özden duyan

Elimden geldiğince arapça olsun türkçe olsun araştırmalarım fena değildir.İnsan ne kadar araştırırsa araştırsın yine de kendinde bir eksiklik hissediyor.Bu boş zamanımda bana tavsiye edeceğiniz kaynak veya kaynaklar var mıdır? özellikle tüm peygamberleri ilgilendiren.Mutlu kalmanız dileğiyle,teşekkürler.
 
Sorunuzun cevabı "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmidördüncü sayfasındadır.

Hz. Muhammed'in mübarek 63 yaşıyla ilgili ebced değeriyle ilgili bir hesabınız var mı ?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmialtıncı sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: emre engin

Allah ne için vahi göndermiştir?
 
Değerli Sorunuzun cevabı : daha önce sorulmuş ve anasayfa da "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmi birinci sayfasındadır. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, önemli sorularınızın devamını beklerim.

Soran: tuğba yıldız

Kuranda geçen peygamberler hangi dönemde hangi kavme gönderilmiştir?
 
Sorunuz sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmibeşinci sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: ismail kömürcü

S.a Rabia isminin anlamını araştırdım ALLAH dostu bir insan olduğunu biliyorum araştırıyorum bir başka anlamının dördüncü olduğunu öğrendim dördüncü ne demek bana açıklayabilirmisiniz? ilgi alakanız için teşekkür ederim.
 
Sayın İsmail kömürcü : Rabiâ kelimesinin anlamı, Arapça dilinde dördüncüdür. Başka bir anlamı olmadığı saygılarımla ifade ederim. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, sorularınızın devamını beklerim .

Soran: Erkan İÇTENER

Erkan ismi ne anlama gelmektedir?
 
Sayın Erkan İçtener : Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Erkan kelimesinin anlamı daha önce sorulmuş olup, sitemizin "çalışmalarım" bölümünün "soruların cevapları" belgesinin dördüncü sayfasında cevaplandırılmıştır . Saygı ile bilgilerinize sunulur ve sorularınızın devamını beklerim .

Soran: Erkan İÇTENER

Erkam ismi ne anlama geliyor?
 
Sayın Erkan İçtener : Erkam ismi olduğunu hiç hatırlamıyorum, ancak Erkam kelimesinin anlamı, ق ( Kaf ile ) yazılan bir kelime ise Arapça anlamı : Rakam, rakamlar. erkam-i arabiye, Arap rakamları, erkam-i aşere sıfırdan dokuza kadar rakamlar, erkam-i cümel, ebced hesabı, erkam-i dalle birden dokuza kadar olan sayıların topu, erkam-i divaniye, bazı Arap harfleriyle gösterilen rakamlar "sal"i tarihi hesap etmeye kaldı erkam- Nabi* Erkam kelimesinin anlamı, bundan başka bir anlamın varlığı hatırlamıyorum saygılarımla ifade etmek isterim, Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkürler, daha anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Elçin ne anlama geliyor?
 
Elçin Güzel bir isimdir. Bu isme sahip olan, Elçin şükrü adli ( d. 1912, Florina, Yunanistan ), folklor ve halk edebiyatı araştırmacısı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi ( 1939 ) Çeşitli liselerde ve yüksekokullarda edebiyat öğretmenliği yaptı. İncelemelerde bulunmak üzere Paris'e gönderildi, 1962 de doçentliğe yükseldi. 1969 da Hacettepe Üniversitesine Türk dili ve edebiyatı profesörü olarak atandı. 1982 de buradaki görevinden emekliğe ayrıldı. Halk öyküleri, aşıklar, köy tiyatrosu, çocuk oyunları, gelenek ve görenekler, ata sözleri, bilmeceler Elçin'in üzerinde çalıştığı başlıca konulardır, Kerem ile aslı hikayesi1949, Anadolu köy orta oyunları, köy tiyatrosu ve bunlara benzer bir sürü eserlere sahip olan güzel bir isme sahip ve saygın bir kişi olduğu bunun dışında başka bir anlam hatırlamadığımı saygılarımla belirtmek isterim.

S.A.V Ne anlama geliyor?
 
Kutsal Zuhurlar ve bilhassa, peygamber efendimiz Hz. Muhammed ( s.a.v. ) zikredildiği zaman kullanılır anlamı ise : Arapça yazısıyla ( صلى الله عليه وسلم ) Türkçe yazısıyla ( Sallal’lahu aleyhi vesellem ) Allah’tan Hz. Muhammed-e salat ve selam olsun. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: şükran temel

Vahiy ne demektir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin otuzbirinci sayfasında cevaplandırılmıştır.

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım