ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Soran: sibel yalçın

Barış kelimesinin anlamı nedir?
 
Sayın Sibel yalçın :Barış kelimesinin anlamı daha önce sizin gibi saygı değer bir kardeşimiz sormuştular ve sitemizin "Sorular ve Cevaplar" bölümünün 2 nci sayfasında cevaplanmıştır. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkürler , araştırıcı olmanızdan dolayı, şahsınızı kutlarım ve her türlü sorularınızın devamını beklerim .

Kıyamet yakın mıdır?
 
Sitemizde ki, "Çalışmalarım" bölümünde, "Soruların cevapları" belgesinin yirminci sayfasında özet olarak kıyametin anlamı ifade edilmiştir. Esasında, Hz. Adem-in, Hz. İdris-in, Hz. Nuh-un, Hz. İbrahim-in, Hz. Musa-nın, Hz. İsa-nın ve Hz. Muhammed-in ( s.a.v. ) devresine kadar teşrif eden kutsal elçiler, birer kıyamettir. Devamla, Hz. Mehdi, Hz. Bab lakabıyla Seyyid Ali Muhammed ve Hz. Hüseyin Ali adıyla ve Hz. Bahaullah lakabıyla, teşrif eden, zamanımızın elçileri, olarak teşrifleri de, bizim inancımıza göre birer kıyametin Kalkışıdır. Kıyametle ilgili geniş bilgi Bahai kitaplarında ve sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki hesaplarımızda bulabilirsiniz, saygılarımla ifade eder, araştırmacı olmanızı tebrik ederim ve her türlü sorularınızın devamını beklerim.

Aklın beynin ötesinde bir varoluşu olmadıkça adem oğlunun bu fani dünyada sarfedeceği zamanın anlamının ahiretteki karşılığı ne olabilir? İnsanın tam anlamıyla fonksiyonu nedir bu dünyada veya ne olmalıdır?teşekkürler...
 
Sorunuzun cevabı "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmiikinci sayfasındadır.

Allah neden vahi göndermiştir?
 
Sorunuzun cevabı "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmibirinci sayfasındadır.

Nebi ne demektir?
 
Bu soru daha önce sorulmuş olup, Nebi veya peygamber ve Resul kutsal kelimelerinin anlamı sitemizin sorular ve cevaplar bölümünde, 1 inci ve 2 nci sayfasında bulabilirsiniz .Saygı ile bilgilerinize sunulur.

Peygamber, vahi ve ilahi kitap kelimelerinin anlamları nedir?
 
Peygamberler, vahi ve İlahi kitapların anlamı, sitemizde, "çalışmalarım" bölümündeki "soruların cevapları"nda, 21 inci sayfada, değerli sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Saygılarımla ifade eder, sorularınızın devamını beklerim .

Soran: BARIŞ

Bütün peygamberler ortak bir amaca hizmet etmişlermidir?
 
Değerli iki sorunuza cevap : Yüce Allah'ın kutsal zuhurları, elçiler ve peygamberlerin teşrifleri, yalnız ve yalnız insanların mutluluğu, kutsal kitaplarındaki vahi edilen yasayı insanlara rehberlik yapmaları ve İlah'ın hidayetini aktarmak için , Nahoş hareketlerini bırakmak için bu fani dünya muvakkat bir hayat olduğu, er geç yakın bir zamanda onlara bağışlanan değerli zamanları, bir gün her şeyi bırakarak emanet edilen tatlı canlarını ( ruhlarını ) teslim edecekler ve kurtuluşu olmayan bir ölüme mahkum edilecekler ve ebedi hayatta iyilik yapanlara iyilik karşılığını, fazlasıyla kimsenin tahayyül edemeyeceği bir nimete kavuşacakları vaat ettikleri gibi, bunun hilafında hareket edenler bu nimetlerden yoksun olacakları ve kaçırdıkları güzel şeyleri farkına varacaklar ve hüsrana uğrayacaklarını bildirerek başka amaçları olmadığı ve bütün İlahi mazharların aynı amaçla geldikleri gibi, aynı vaat ve aynı uyarıyı insanlara aktardıkları gibi, dünyadaki her türlü hayatlarını insanlığın refahı, saadeti ve mutlulukları uğruna seve seve feda ettikleri ve her türlü eziyetleri bilinçli olmayan ve ölümlerini unutarak makamlarını istismarlarını ve gafletleri, bazıları bilerek, bazıları da bilmeyerek bencilliklerinden dolayı, teşrif eden tüm İlahi elçiler ve peygamberler yalanlanmış bir kısmını da o kutsal varlıkları insanlar tarafından katledilmişlerdir. Bu kutsal varlıkların geçici, cismani hayatlarını kurtarmaya değil de, insanlar uğruna feda etmeleri için geldiklerini bilahare insanların anlayacaklarına dair, kutsal kitaplarında çok örnekler İlahi vahi yoluyla Yüce Allah'la insanlar arsında vasıta oldukları, O kutsal zuhurlar, yüce İlah'ın bahşettiği ebedi hayatları tasavvur edilemeyecek kadar bir nimetin içindedirler, değerli sorunuzun konusu çok uzun becerebildiğim kadar özetlemeğe çalıştığımı ve geniş bilgiyi sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki kutsal zuhurlar belgesinde bulacağınızı Saygılarımla ifade eder, sorularınızın devamını beklerim.

Barış kelimesinin anlamı?
 
Değerli sorunuz daha önce sorulmuş, sitemizin sorular ve cevaplar bölümünde, ikinci sayfada cevaplanmış olduğu aynı zamanda, ikinci sorunuz, Kelebekler kaç yıl yaşar, güzel sorunuza gelince : Beni çok neşelendirdi diyebilirim. Ancak her şeyin yaş süreci, yalnız yüce ve Azametli Allah?ın bilincinde olduğu ve kelebeklerin 100 bin çeşitten ibaret olduğu gece nin kelebekleri ve gündüzün kelebekleri ayrı olduğu gibi, denizin içinde ve yüzeyinde bulunduğu ansiklopedilerde yazmaktadır. üçüncü sorunuzda da, Kübra kelimesinin anlamı nedir? Kübra kelimesinin anlamı, büyüklük manasına sahip olduğu, yanısıra, kibarlık anlamı da taşır, Kibar, mütevazi bir hanım efendi veya kibar bir bey efendi anlamında da kullanılabilir. Sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, sorularınızın devamını beklerim.

Resul ne demektir?
 
Sitemizin sorular ve cevaplar bölümünde ve çalışmalarım, soruların cevaplarında bir kaç yerde yazılmış Olduğu bilgilerinize sunulur ve değerli sorularınızın devamını beklerim.

Soran: özden duyan

Sayın hocam diğer soruma verdiğiniz yanıt için teşekkürler.Şeyh hüseyin muallanın öğrencisi olmanız sizin için büyük bir onur taşıyor bence.Sizin araştırmacı ruhunuz ve onunla birlikte derin bilginiz bizi gayet aydınlatıyor.Asıl zekat ilim dağıtmaktır sizde bu yoldasınız size tekrar teşekkürler.Yeni sorum: Aristotales'in Allah'ın dinine katkısı nedir? İyi günler.
 
Sorunuzun cevabı "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin yirmiüçüncü sayfasındadır.

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım