ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Sibel'in bütün kelime anlamı nedir?
 
1 Buğday başağı. 2. Henüz yere düşmemiş yağmur damlası. 3. Bir görüşe göre Anadolu mitolojisinde bereket ve doğurganlık tanrıçası Kibele’nin adından geldiği ileri sürülmektedir. Aynı zamanda mıntıkamızda, sevilen ve çok kullanılan bir hanım efendinin ismi olduğu bilgilerinize sunulur . Ayrıca sitemizle ilgilendiğiniz için teşekkür eder, esen kalmanız dileğiyle anlamlı sorularınızın devamını beklerim

Soran: erhan türkeli

1.Muhammed s.a.v Allah katında bütün peygamberlerden daha mı değerlidir? 2.Bütün dünyanın onun yüzü suyu hürmetine yaratıldığına dair kuranda bir ayet var mı? İnsanın canlının ve cansızın yani her şeyin.ve Allahu tealayı görmüş müdür ?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "Ellidokuzuncu" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Leyla'nın bütün kelime anlamı nedir?
 
Pek karanlık bir gece, Arabi aylarının son gecesi. Leyla ile mecnun meşhur hikayesinin kadın kahramanı adlandırılan bir Anlam taşıdığı gibi, eski ve yeni olmak üzere çok kullanılan güzel, şirin ve nazik bir kız isimden ibarettir Türkçe ve Arapça yazısıyla ليلى Leyla 4 harfli olup, ebced değeri 80 dir . Bilgilerinize sunulur. Esen kalmanız dileğiyle anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Okuyunca istekleri Allah'ın kabul edeceği, sıkıntıları vesveseyi atacağı bildiğiniz bir dua varmı? teşekkürler.
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "Ellisekizinci" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Fuat ne anlama gelmektedir anlamını öğrenmek istiyorum.
 
Fuat kelimesi Arapça bir kelimedir Fuat olmayıp Arapça yazısıyla 5 harfli ) فؤآد ( Fuâd olmalıydı bu güzel isim hem eski hem de yeni olmak üzere çok beğenilen ve çok kullanılan bir isimdir . Ebced değeri 92 dir . Hz. Muhammed s.a.v. min ebced değerini eşitleyen çok kutsal bir sayıdır . Fuâd kelimesinin Anlamı ise, Yürek, kalp, dil, gönül gibi anlamlar taşır. Aynı zamanda Anlık * Cazıb-ül-fuâd sevimli, yüreği kendine çeken * Mecruh-ul-fuâd yüreği yaralı, kırık * mesrur-ul-fuâd gönlü sevinç, * ruşen-fuâd aydın yürekli gibi bazı cümlelerde kullanılan güzel bir İsim olduğu bilgilerinize sunulur. Esen kalmanız dileğiyle anlamlı sorularınızın devamını beklerim

Ben sizinle tanışmak istiyorum.
 
Sayın Göksel Baran : Benimle tanışmak lütfunda bulunma istediğinizi yazmışsınız. Lütfen daha önce gerçek e mail adresinizi yazınız. esen kalın

Soran: şükür kutlu

Selamün aleyküm ben şükür ben kuran okuyorum çok sık değil ama kuranda başka bir kitabın gelceği yazmıyor veya başka bir resul un bu kuranda yazan ayetleri bana söyleyebilirseniz sevinirim teşekkürler.
 
Sayın şükür Kutlu : Nazik sözlerinizle, selamla başladığınız için teşekkürler, bende cevabımda selamla başlayarak Vealeykümüs’selâm verahmetüllah : Çok kutsal sorunuzun cevabı örnekleriyle beraber saatler sürer, ancak özet olarak, Kur’ân-ı Kerimin 7 nci Araf sûresinin 34 ve 35 kutsal âyetlerinde ve her ümmetin bir eceli (süresi) ve elçilerin ( Resullerin ) devamlığı buyrulmuş olduğu, 10 uncu sırasında Yûnus sûresinin 47 inci kutsal âyetinin her ümmetin bir Resûlü ( elçisi ) var olduğu, 13 üncü kutsal Rad sûresinin 38 inci mübarek âyetinde Her ecelin bir kitabı var olduğu Hz. Muhammed-e vahi yolu ile buyrulmuştur bilgilerinize sunulur. Geniş bilgi sitemizin anasayfasında ki Soruların cevapları bölümünde, Arapça yazısıyla kutsal âyetler ve Türkçe mali ile değişik soruların cevaplarında belirlenmiştir. İnceleme lütfunda bulunursanız ve takıldığınız yerde yazışma yoluyla devam edilirse, her şeyin açığa çıkacağını umarım. Esen kalmanız dileğiyle sorularınızın devanı beklerim.

Kuranı kerimde kaim ve kayyum hangi ayetlerde geçmektedir? Kaim ve kayyum la ne kastedilmek istenmiştir?
 
Kaim kelimesi 3 yerde ve kayyum kelimesi de yine 3 yerde Kur’ân-ı Kerimde geçtiği, ancak başka anlam taşıdığı Ancak bazı kutsal âyetlerin ebced hesabındaki şifrelerinde yazmış bulunmaktayım. Hz. Muhammed (s.a.v.) ve onun soyundan gelen imamların hadisi şeriflerinde Hz. Mehdi ve Hz. İsa, veya Hz. Kaim ve Hz. Kayyum olarak geleceklerini müjdelenmiş olduğu bilgilerinize sunulur. Aynı zamanda Hz. Mehdinin şifresi doğduğu zaman mutlaka onunla, Hz. İsa-nın şifresinin hesapları doğar ve Hz. Kaim-in şifresi doğduğu zaman mutlaka onunla Hz. Kayyum-un şifresi ebced hesaplarında belirlenmiştir. Ancak hesaplar beraberce olursa bu uygulama geçerlidir, Fakat hesaplar ferdi olarak yani tek olduğu zaman bu değişebilir, buda bizim bilmediğimiz İlahi bir hikmetin eseridir. Esen kalmanız dileğiyle sorularınızın devanı beklerim.

Ecri kebir ve Ecmain ne anlama gelmektedir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "60ıncı" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Gülper isminin anlamını merak etmekteyim. Ailem adımı Gülperi koyacaklardı rahmetli anneannemin isteği üzerine fakat yazılırken hata olmuş. Ben isterim ki kullandığım ismin anlamını öğreneyim. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sitedeki çalışmalarınızın devamını temenni ediyorum. Hayırlı günler...
 
İlkönce sitemizle ilgilenmeniz ve araştırmacı bir ruha sahip olmanızdan sizleri kutlamak istiyorum aynı zamanda nazik sözleriniz için teşekkür ederim . Değerli ve güzel sorunuza gelince, Gülper isminizin anlamı yepyeni tatlı ve şirin bir isim olduğu ve başka bir anlam hatırlamadığımı, ancak Gülperi isme gelince iki ayrı anlam taşıdığı, Gül bildiğiniz gibi en üstün ve en güzel gül çiçeğidir Peri ise Cin taifesinin pek güzel var sayılan kadın ismidir. Şahane peri gibi bir kız derler. Cinler Âlemi çok güzel bir âlem olduğu derler Aynı zamanda, Gülper de güler yüzlülük bir manasını taşır. Bilgilerinize sunulur. Esen kalmanız dileğiyle sizlere neşeli ve sağlıklı bir hayat yüce Allah'tan temenni eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım