ALİ AZAZİ KİŞİSEL WEB SİTESİ

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım


Soru Kayıt Formu
 
Adınız ve Soyadınız (*):
Telefon No:
e-mail (*):

Sorunuz (*):
Sorum cevaplandıktan sonra ismimle birlikte yayımlansın
 
(*) Doldurulması zorunlu alanları ifade eder. Sorularınızın doğru ve hızlı bir şekilde cevaplanabilmesi için e-mail adresinizi doğru girmenizi rica ederiz.Sorular ve Cevaplar
 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  
 
Hasan isminin anlamı nedir?
 
Değerli sorunuz, daha önce sorulmuş olup, Sitemizin çalışmalarım bölümünde Soruların cevapları belgesinin 15 ve 40 ıncı sayfalarında cevaplanmış olduğu bilgilerinize sunmakla beraber, anlamlı sorularınızın devamını saygılarımla beklerim . Not Sorular ve cevaplar ile soruların cevapları inceleme lütfunda bulunursanız, çok değerli sorular ve bilgiler vardır. İnceleme sırasında, aklınıza ve fikrinize daha başka sorular doğabilir düşüncesiyle hatırlatmakta yarar vardır.

Türkiyenin ekonomik sorunu
 
"Türkiye'nin ekonomik sorunu" sorunuz, benim konumun dışındadır. Benim konum kutsal zuhurlarla ilgili ve bazı anlaşılmayan adlar ve sözlerle ilgili saygı ile ifade eder, anlamlı sorularınızın devamını beklerim

Hz. Muhammed'in lakabı nedir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "kırkdördüncü" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Ben Süleyman Hilmi Tunahan'ın hayatını merak ediyorum.
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "kırkbeşinci" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: BUKET ANAR

"Kıssa" ne anlama geliyor? Örneğin istiklal marşının kıssası nedir?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "kırkdördüncü" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Selam ben daha 5 ay oldu kapanalı ve şimdi sadece etrafımdakileri görünce açılmak istiyorum. 17 yaşındayım ve kendi isteğimle kapandım ama galiba yapamadım ve herkes açıl diyor ama ben istemiyorum bir taraftanda istiyor gibiyim kapanırken çok büyük bir yemin etmiştim eğer açılırsam canımı al dedim ne yapacam bilmiyorum lütfen bana doğru yolu gösterin. Teşekkürler
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "kırkaltıncı" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: süleyman alkaç

Bahailik sizce bir dinmidir? yoksa islamın yorumlanmasından kaynaklanan bir toplumsal teşkilatlanmamıdır? Din değildir diyorsanız niçin çekmece mahallesinde bahailik dini ofisi adıyla bir büro açılmış?
 
Sorunuz : Sitemizin "Çalışmalarım" bölümündeki "Soruların Cevapları" belgesinin "kırkyedinci" sayfasında cevaplandırılmıştır.

Soran: huriye kizir

Oğlumun ismi Erkam. Ben Erkam'ın anlamının ne olduğunu merak ediyorum.ben bazı sitelere girdiğimde bi ton şey çıkıyo ben sadece kelime anlamını istiyorum.
 
Erkam Arapça bir kelimedir . "Rakamlar" manası taşır. Aynı zamanda eski Osmanlıca Türkçesi cümlelerinde kullanılan, erkam-i Arabiyye, Arap rakamları* erkam-i aşere sıfırdan ona kadar rakamlar* erkam-i cümel, ebced hesabı* erkam-i dalle, birden dokuza kadar olan sayıların topu * erkam-i divaniyye, bazı Arap harfleriyle gösterilen rakamlar gibi cümlelerde kullanılan Arapça bir sözcükten başka bir anlamı yoktur bilgilerinize sunmakla beraber, anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: ali doğan

Mehdi gerçekten gelecek mi?
 
İslam âleminin çoğu Hz. Mehdi-nin gelişini beklemektedirler. Oysa, Hz. Mehdi 1819 miladi yılına rastlayan, 1235 hicri yılı olarak İran-ın Şiraz şehrinde, Seyyid Ali Muhammed adıyla mübarek doğumu gerçekleşmiş, 1844 yılına rastlayan 1260 hicri yılında kutsal İlahi emrini ilan etmiş ve 1851 miladi yılına rastlayan 1266 yılında şehid edilmiştir. Bununla ilgili, Hz. Mehdi-nin teşrif ettiğine dair, bir çok şifreler, sitemizin ana sayfasındaki çalışmalarım bölümündeki yazıları ve hesapları inceleme lütfunda bulunursanız, ve teşrifi ile ilgili “sorular ve cevaplar” ile “soruların cevapları” belgesinin bazı yerlerinde ki yazıları ve hesapları iyi bir niyetle zaman ayırıp tetkik ettiğinizde, beklenen hakikati bulabileceğinizi bilgilerinize sunulur, saygılarımla belirtmek isterim ve anlamlı sorularınızın devamını beklerim .

Soran: hale soylu

Refah kelimesinin anlami nedir?
 
Refah-ın anlamı: her şeyde bolluk, iyi geçinme, düzenli sağlık, büyük sorunu olmayan ve geçimini gayet güzel bir şekilde sürdüren kimselere, refahlı bir hayatla yaşıyor derler. Bilgilerinize saygı ile sunulur. Ayrıca sitemizin sorular ve cevaplar ile soruların cevapları bölümlerini inceleme lütfunda bulunursanız, aklınıza daha önemli sorular doğa bilir düşüncesiyle sorularınızın devamını beklerim .

 
<<< Önceki  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Sonraki >>>  

Anasayfa      Sorular ve Cevaplar Çalışmalarım